BIAŁA WSTĄŻKA - dyżur w ramach Otwartych Drzwi

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 grudnia 2021

Gmina Łukta po raz kolejny włączyła się w kampanię „Białej Wstążki” w ramach, której osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać wsparcie oraz kompleksowe informacje w zakresie m. in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Biała wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jest również osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować i milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Kampania „Białej Wstążki” została zapoczątkowana w 1991 r. w Kanadzie  i prowadzona jest w ponad 55 krajach. Ogólnoświatowa kampania co roku trwa od 25 listopada do 10 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego „OTWARTE DRZWI” w placówkach oraz instytucjach niosących pomoc ofiarom przemocy zostaną zorganizowane w dniu 4 grudnia 2021 r. (sobota).

W siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukcie  dyżur w ramach "OTWARTYCH DRZWI" pełniony będzie 4 grudnia 2021r. w godzinach 9.00-14.00

Serdecznie zapraszamy.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie V Kampania Białej Wstążki - plakat

  V Kampania Białej Wstążki - plakat

 • Powiększ zdjęcie Przypinanie białej wstążki

  Przypinanie białej wstążki

 • Powiększ zdjęcie Przypinanie białej wstążki

  Przypinanie białej wstążki

 • Powiększ zdjęcie Przypinanie białej wstążki

  Przypinanie białej wstążki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:GOPS Łukta
Data utworzenia:2021-12-01
Data publikacji:2021-12-01
Osoba sporządzająca dokument:Michalina Decker
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:397